Факултетот за природни и технички науки обезбедува високи знаења кои се во тесна врска со најсовремените трендови во индустријата и технологијата. Студиските програми на овој факултет и начинот на изведување на наставата, на студентите им овозможуваат стекнување на вештини, знаења и способности кои ќе ги донесат на врвот во современата индустрија.

Прв циклус на студии За Факултетот Втор циклус на студии Катедри | Институти Трет циклус на студии Наука | Истражување | Проекти

Штип

Катица Стојчева

Сања Ристова