Најновиот број на студентскиот весник „Студентско ехо“

Неодамна излезе од печат најновиот број на списанието „Студентско ехо“, списание кое го подготвуваат студентите од студиската програма Новинарство и односи со јавноста. Во овој најнов број можете да прочитате за фестивалот „Грин фест“ кој неодамна се одржа во Штип, за загадениот воздух, како и за проблемот со невработеноста кај младите.

Студентите во овој број пишуваат и колумни кои се однесуваат на знаењето и образованието, а една од клучните теми им е и слободата на медиумите и нејзината важност.

Сите овие и многу други теми прочитајте ги во онлајн верзијата на весникот „Студентско ехо“ на овој линк.