Уметност

Во Галеријата „Безистен“ во Штип на 29.11.2021 год., во 12 часот, ќе биде отворена изложбата „Траги“…
На 17 ноември 2021 г. во 20 часот во Културно-информативниот центар во Скопје ќе биде отворена…
Џез одделот на Музичката академија при Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип преку настапот на професорот Сашо…
Џез музичарот Федерико Пасучи одржа мастер клас пред студентите на Музичката академија при УГД. Тој е…
На 15 октомври 2021 г. во 19.30 часот во ликовниот салон на ДЛУБ во Битола ќе…
Професорот Горанчо Ангелов од Музичката академија при УГД учествуваше на Музичко-научна манифестација „Струшка музичка есен“, во…
Страница 1 од 31
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…