Можност за практична настава за студентите по економија

Штедилница „ФУЛМ“ ДОО Скопје, член на World Counsil of Credit Union, Медисон, САД, и основач на European network of credit union, Брисел, Белгија, ви нуди можност да го запознаете банкарското работење преку остварување на практична настава во Централата, филијалите и шалтерите во Скопје и во филијалите низ земјава (Струмица, Тетово, Кавадарци и Битола).

Доколку сте заинтересирани за реализација на праксата, потребно е да ги исполните следниве услови:

• да сте студент на додипломски студии (пожелно е од повисоките години, но ќе се земат предвид и пријавите на студентите од I и/или II година) или да сте студент на постдипломски студии (невработени);
  • да имате солидно познавање на англискиот јазик;
  • познавање на MS Office пакетот;
  • позитивен пристап и мотивираност;
  • подготвеност за работа и тимски дух.

Времето на реализација на практичната настава е во траење од еден месец до три месеци.

Доколку сте заинтересирани за практична настава во нашата штедилница, доставете барање на мејл адресата: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите., заедно со CV и податоци за департман и година на студии, контакт телефон и контакт мејл, со назнака: За практична настава во Штедилница „ФУЛМ“. Само кандидатите кои ќе бидат избрани во потесен круг ќе бидат контактирани.

Последен пат изменето на Вторник, 03 Ноември 2015 13:15