Летна школа за менаџмент во Германија

Меѓународната летна школа за менаџмент, која ќе се одржи во Хамбург од 18 до 29 јули 2016 година, е дизајнирана да ги тренира младите луѓе и студените за корпоративна етика, социјална одговорност и да стимулира дебата за актуелните предизвици. Ова е можност за сите студенти кои се на бизнис-администрација, економија, социологија и политички науки.

Хамбуршкото училиште за бизнис-администрација доделува стипендии за дел од апликантите кои ќе аплицираат најдоцна до 30 април 2016 година.

Апликацијата може да се најде на следниов линк, а целосниот повик на следниов линк.

Последен пат изменето на Петок, 05 Февруари 2016 12:25