Влатко Симов: Имав среќа да се пронајдам во она што го учам

- Луѓето секојдневно прават илјадници одлуки, во врска со нивната кариера, во врска со нивното семејство и, секако, во врска со себеси. Одлуката што луѓето ја прават оној ден кога одлучуваат каде да се запишат на факултет е пресудна за тоа дали ќе се чувствуваат убаво во животот. Мојата ориентација беше стоматологијата. Балансот помеѓу личниот интегритет и приспособеноста кон професијата се постигнува само ако се работи работа што се сака. Јас ја имав таа среќа да се пронајдам во она што го учам. Во моментов Факултетот за медицински науки при УГД располога со најсофистицирана и најмодерна опрема. Тоа е главниот мотив да се запишат студенти на овој факултет и на отсекот Стоматологија.

Влатко Симов е студент во трета година на Факултетот за медицински науки, отсек Стоматологија.

Последен пат изменето на Среда, 04 Мај 2016 10:26