(Видео) Декан на Правен факултет: Студентите го препознаваат нашиот факултет како квалитетна институција

Од серијалот интервјуа кои УГД ТВ и УГД ФМ ги реализираат со деканите и продеканите на УГД ви го претставуваме разговорот со деканот на Правниот факултет проф. д-р Јован Ананиев. Деканот одговара на прашањата за можностите што ги имаат студентите на овој факултет, како и студиските програми.

Праксата на студентите од овој факултет е огромна. Студентите од студиската програма Новинарство и односи со јавноста ги имаат УГД ТВ, Универзитетското радио, весниците и веб-страниците, а често студентите ги посетуваат најсоодветните институции во Македонија од таа област - вели деканот на Правниот факултет.

За оваа и многу други теми гледајте во интервјуто со деканот на Правниот факултет проф. д-р Јован Ананиев.

Последен пат изменето на Среда, 04 Мај 2016 10:03