(Видео) УГД ФМ го одбележа денот на македонските студенти

Универзитетското радио „УГД ФМ“ на свој начин го одбележа денот на македонските студенти - 11 декември. Во отворена програма која се реализираше од Правниот факултет беа реализирани разговори со студенти на факултетите при Универзитетот „Гоце Делчев“, како претставници на своите колеги кои на свој начин покажале студентски ангажман и придонеле за издигнувањето на улогата на студентите на едно повисоко ниво.

Најголем дел од овие студенти се учесници во различни проекти, во организирање на семинари, конференции и симпозиуми, со што на свој начин претставуваат пример и за останатите студенти.

Последен пат изменето на Петок, 09 Декември 2016 16:14