Надица Стојкова од ФМН добитник на признание од Лекарската комора на Македoнија

Студентката Надица Стојкова од Факултетот за медицински науки се најде меѓу тројцата студенти на факултетите за медицински науки во Република Македонија кои добија признание за најдобар студент. Признанието им беше доделено од страна на Лекарската комора на Македонија, по повод 25-годишнината на оваа организација.

Одбележувањето на овој јубилеј на Комората се одржа во Македонската академија на науките и уметностите. Студентката Надица Стојкова  дипломираше во јуни годинава со просек 9,59 на насоката Општа медицина. Таа доби вредно признание заедно со уште двајца студенти на медицинските факултети при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје и при Тетовскиот државен универзитет во Тетово. Признанието има големо значење за неа, но и за професорите на Факултетот за медицински науки при Универзитет „Гоце Делчев“.

Последен пат изменето на Среда, 25 Октомври 2017 11:52