Студентите на ФТБЛ за состојбите и перспективите во туризмот

На 28 мај Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип  организираше Научно-стручна конференција на тема „Состојби и перспективи во туризмот, економијата и бизнис логистиката во Република Македонија“, која се одржа во просториите на Кампус 4.

На Конференцијата учествуваа 35 учесници, од кои најголем дел студенти на втор и трет циклус студии на ФТБЛ, како и учесници од други универзитети. Научните и стручни трудови кои беа презентирани на Конференцијата се поврзани со проблематиката од областа на туризмот, економијата и логистиката. По работниот дел, панел дискусиите и заклучните согледувања од Конференцијата, учесниците неформалната дебата ја продолжија во Универзитетскиот ресторан каде што беше организиран свечен ручек. Од Конференцијата ќе биде публикуван зборник на трудови.

Последен пат изменето на Вторник, 31 Мај 2016 15:13