Студентите од Еразмус размена организираа интеркултурна вечер

Центарот за меѓународна соработка на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип во рамките на активностите поврзани со престојот на студенти од европските универзитети преку програмата Еразмус плус, покрај регулирањето на поединости околу престојот на студентите и нивното вклучување во наставниот процес, организира и дополнителни настани.

Во рамките на тие активности, студентите од различни држави на Интеркултурна вечер се дружеа и ги претставуваа своите култури, овојпат преку подготвување на храна која е карактеристична за средината од каде што доаѓаат.

40 студенти од европски универзитети престојуваат овој семестар на факултетите и академиите на Универзитетот „Гоце Делчев“.

Последен пат изменето на Петок, 26 Октомври 2018 14:01