Гостин-предавач од компанијата „Веобит“ одржа предавање на ФТБЛ

Доц. д-р Никола Цуцулески, професор по предметот Информатички системи во угостителството и туризмот на Факултетот за туризам и бизнис логистика, ја имаше честа да му биде домаќин на г. Јован Околиќ, гостин-предавач од пракса.

Околиќ е извршен директор на компанијата „Веобит“, која се занимава со производство на софтверски решенија од различни области, вклучувајќи го и угостителството.

Предавањето на тема „Предностите од инкорпорацијата и управувањето со систем на синџир на набавка” се одржа на 25 март (петок).

Студентите беа активно вклучени во текот на предавањето, при што изработија и вежба со цел да можат од практичен аспект да го увидат процесот на синџирот на набавка, менаџирање со синџирот на набавка, како и спроведување на крајната цел – профит на една организација.

Последен пат изменето на Среда, 30 Март 2016 15:27