(Видео) Продекан на Ликовна академија: Студентите веќе имаат препознатлив уметнички стил

Последен факултет од серијалот разговори со деканите и продеканите на факултетите, ви го претставуваме разговорот со продеканката на Ликовната академија при УГД доц. м-р Јана Јакимовска.

Продеканката Јакимовска говореше за уметничкиот стил на студентите од овој факултет и за можностите што ги нуди Академијата. Студентите веќе имаа свои изложби и се претставуваат пред публиката. Повеќе за можностите и за начинот на студирање на Ликовната академија проследете од интервјуто со продеканката.

Последен пат изменето на Петок, 13 Мај 2016 10:29