Повик до студентите од УГД за учество во натпреварот „Студентски веб награди 2016“

Започна пријавувањето за третиот по ред натпревар за интернационалните студентски веб награди. Оваа година акцентот на наградите ќе биде ставен на најдобриот студентски веб дизајн.
Натпреварот е отворен за студенти од додипломски и постдипломски студии. Се охрабруваат студентите од Универзитет „Гоце Делчев“ кои сметаа дека поседуваат вештини за изработка на веб дизајн, да аплицираат и со тоа да станат потенцијални добитници на наградата – најдобар студентски веб дизајн.

Овој натпревар е своевидна онлајн изложба која ќе биде оценувана од лидери во областа на дизајнот и врвен професорски тим.

Секој од прифатените трудови ќе биде номиниран за награда во една од следните категории:

• Типографски дизајн
  • Визуелен дизајн
  • Интерактивен дизајн
  • Дизајн наменет за корисници
  • Дизајн по избор од публиката и
  • Дизајн со најдобар приказ

За да се пријавите на конкурсот, потребно е да испратите е-маил на адресата: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. со наслов „Submission” и притоа да ги вклучите следните информации:

• Име на натпреварувачот
  • Членови на тимот
  • Институција
  • Име на проектот
  • Корисничко име на Twitter
  • Валидна веб локација (URL)

Крајниот рок за пријавување е 31 мај 2016.

Повеќе информации на овој линк

Последен пат изменето на Четврток, 10 Март 2016 15:48