Преку анкета студентите ќе можат да го кажат своето мислење за УГД

Во тековната недела, од 18 април заклучно со 30 април, до 24 часот, на платформата за е-учење на УГД за прв циклус студии на секој факултет е отворена анкета за студентите.

- АНКЕТА (- Ф - кратенка од факултетот)

Студентите на прв циклус студии треба да се запишат на курсот АНКЕТА на платформата за е-учење на својот факултет и да го пополнат прашалникот кој се однесува на условите за студирање на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип.

Со пополнувањето на прашалникот студентите имаат огромно влијание во процесот на евалуација на Универзитетот, кој е во фаза на својата трета самоевалуација за периодот 2013-2015 година. Анкетата може да се реализира од секој компјутер со најавување во системот на е-учење на соодветниот факултет.

Клучот за запишување на курсот е: anketa.

Податоците од реализираната анкета се анонимни!

Мислењето на студентите е од огромна важност за просперитетот на Универзитетот.

Последен пат изменето на Четврток, 21 Април 2016 15:47