Нови целосно покриени кратки курсеви за обука во НР Кина

Факултетот за медицински науки при УГД објавува три нови дополнителни конкурси за краток престој на 10 студенти од ФМН при УГД - Штип во Кина и тоа:

  1. Од 9 до 18 мај Курс по онкологија во најголемата болница во Пекинг, Кина;
  2. Од 9 до 18 мај Курс по трансфузиологија во најголемата болница во Пекинг, Кина;
  3. Од 24 мај до 22 јуни Курс по акупунктура во Пекинг, Кина.

Вкупно: 10 студенти.
Овие курсеви се само за студентите на Општа медицина.
Сите заинтересирани да поднесат CV на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. со фотографија. Заклучно со 29.4. 2018 г.

Последен пат изменето на Четврток, 26 Април 2018 12:17
Одбележен под
Share this article
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…