(Видео) „Прозорец“ - емисија креирана од средношколци на Кампот за медиумска писменост во УГД

Триесет средношколци од цела Македонија за четири дена успеаја да ја направат ТВ емисијата „Прозорец“. Дел од темите се локални, од Штип, а дел се однесуваат на младите и нивниот однос кон медиумите.

Продукцијата се случуваше во јуни во Штип, кај домаќини предавачи на Одделот за ТВ и радио при Универзитетот „Гоце Делчев“ кои заедно со колеги од Високата школа за новинарство и за односи со јавноста и дневниот весник „Нова Македонија“ го организираа средношколскиот камп за медиумска писменост.

Последен пат изменето на Среда, 04 Јули 2018 14:45