Одбојкарските клубови на УГД викендов го започнуваат првенството

Во сабота (16.2.2019) и во недела (17.2.2019) екипите на „УГД студент“ го започнуваат пролетниот дел од Првата одбојкарска лига на Македонија.

Во сабота во 16 часот играат машките екипи на „УГД студент“ и „Борец“ од Велес. Од 18 часот продолжуваат женските екипи на „УГД студент“ и „Македонија макс“ од Струмица.

Во недела се младинските лиги. Од 10.30 часот ќе се сретнат машките екипи на „УГД студент“ против „Џио Струмица“, од 12 часот „УГД студент“ против „Синалко“ од Крушево. Во 16.30 часот ќе ги одмерат силите младинските женски екипи на „УГД студент“ и „Работнички“ од Скопје.

Сите натпревари се играат во спортската сала „Јордан Мијалков“ во Штип.