Нов сервис за плаќање со готовина во рамките на електронскиот индекс

Во насока на зголемување на ефективноста, ефикасноста и софистицирање на студентските сервиси во рамките на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип, како и спроведување на стратегијата на Универзитетот за воведување на иновации и креативност во процесот на студирање, се известуваат сите студенти на прв циклус студии дека од 17 февруари 2016 година е пуштен во функција нов сервис за реализирање на финансиски плаќања преку терминали за сите видови на надоместоци што студентите ги реализираат кон Универзитетот.

Преку ваквиот сервис студентите имаат можност за плаќање во готовина со провизија од 1,92% од износот кој е предмет на уплата, преку терминалите на „Плати брзо“. Уплатените средства во истиот момент се пренесуваат во електронскиот индекс на студентот и веднаш можат да се користат за која било активност преку електронски индекс.

Услугата е достапна 24/7/365 дена во годината, а плаќањата може да се реализираат на сите терминали на „Плати брзо“ во државата (мапа на терминали), како и на трите наменски поставени терминали во објектите на Универзитетот (Кампус 2, Факултет за образовни науки и Наставен центар во Скопје).

Ги охрабруваме и ги поддржуваме студентите да го користат овој вид на сервис, којшто им овозможува заштеда на време, избегнување на гужви во банките, ниска стапка на провизија која се наплаќа и достапност на сервисот.

Последен пат изменето на Среда, 02 Март 2016 14:11