(Видео) Интервју Чарлс Герет: Студентите можат да аплицираат на нашите програми за млади

Амбасадорот на Британија во Република Македонија, Чарлс Герет, при неодамнешната посета на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип говореше за дипломатијата во 21 век, одржа предавање пред студентите на Универзитетот и имаше средба со ректорот.

Со амбасадорот се оствари разговор во Универзитетската телевизија, каде што одговараше на прашањата за образовниот систем, за улогата на Амбасадата во образованието и за можностите што тие им ги нудат за студентите во Македонија.

Во продолжение проследете го разговорот со амбасадорот на Британија во Македонија, Чарлс Герет, кој го реализиравме во Универзитетската телевизија.

Последен пат изменето на Среда, 23 Март 2016 13:32